Bitcoin osiągający 397 tys. dolarów do 2030 r. to zgadywanka, że Biraajmaan

Początkowa funkcjonalność Bitcoina w ekosystemie była zgodna z ruchem. Niezależnie od tego, czy chodzi o ruch pomiędzy wymianą, czy też o transakcje dotyczące usług komunalnych w celu nabycia towarów lub usług. Ostatni raport z badań modelował cenę Bitcoinu w odniesieniu do równania wymiany Irvinga Fishera, gdzie przewidywano docelowy adresowalny rynek BTC (TAM).

Równanie modelu wymiany zależy od teorii, że wartość każdego składnika aktywów kryptograficznych powinna być bezpośrednio skorelowana z wolumenem dolara w gospodarce, którą wspiera. W związku z tym, aby przeanalizować alokowane TAM dla aktywów kryptograficznych, ważne jest, aby zrozumieć on-chain i off-velocity aktywów takich jak Bitcoin. Off-chanocity velocity jest ruchem kryptograficznym poza giełdą dla usług komunalnych lub usług, podczas gdy On-chanocity jest wewnątrz-łańcuchowym ruchem aktywów.

Obecnie, zgodnie z raportem, docelowy adresowalny rynek aktywów kryptograficznych wynosi około 212 bilionów dolarów. Do największych przypadków zastosowania należy zaliczyć środek wymiany obejmujący wszystkie globalne waluty fiatowe o wartości 126 bln USD oraz kredyty konsumpcyjne o globalnej wartości 42 bln USD.

TAM jest podzielony na różne sektory i przeoczyliśmy niektóre z głównych, bezpośrednio związane z Bitcoinem.

Medium wymiany (MoE)

Poczynając od MoE, ujawniono, że obecny rynek, który jest adresowany przez Bitcoin wynosi 126,8 bilionów dolarów, a BTC przeniknęła na 0,13 procent z niego. Teraz oczekiwano, że BTC odzyska co najmniej 10 procent tego rynku w ciągu najbliższych 10 lat, ale to jest wątpliwe. Narracja MoE z BTC wyczerpuje się, a spadek prędkości off-velocity jest tego doskonałym przykładem. Wartość BTC jest obecnie bardziej skłonna do spekulacji niż towar giełdowy.

Sklep z wartością

TAM dla magazynu wartości obecnie wynosił 7 bilionów dolarów na wykresach, a w tej chwili ludzie przechowują ponad 3,8 biliona dolarów w dolarach amerykańskich. W czasie pisania, Bitcoin stanowił 98,6 miliarda dolarów z 7 trylionów dolarów ogółem, co jest bliskie 1,4%. Dla Bitcoina, TAM w SoV może być wyższy niż w innych sektorach biorąc pod uwagę narrację holdingową aktywów.

Większość BTC w czasie prasy jest utrzymywana przez ponad 6 miesięcy, co wskazuje, że posiadacze Bitcoinów nie używają Bitcoinów do handlu dziennego, ale raczej utrzymują się na długoterminowym wzroście wartości. Czynniki promujące wykorzystanie i przyjęcie kryptociągu jako magazynu wartości.

Transakcje online

Przelewy online wyniosły od 3,4 bln dolarów do 4,4 bln dolarów i pomimo tego, że liczba transakcji w handlu kryptograficznym w raporcie wynosi 6 mln dolarów dziennie, rzeczywista liczba może być drastycznie wysoka.

Według Chainalysis, wolumen handlu w sieci darknet został oszacowany na 700 milionów dolarów w 2017 roku i 600 milionów dolarów w 2018 roku. W związku z tym, dokładny TAM w tym momencie dla Bitcoin i innych aktywów kryptograficznych może być hit-or-miss, mimo że raport twierdzi, że około 1% dla aktywów cyfrowych.

Scenariusz 10-letni: Bitcoin za $397K?

Z różnych innych sektorów TAM wchodzi w grę, takich jak Waluta Rezerwowa, Przekazy pieniężne, uchylanie się od płacenia podatków, a także Offshore Accounts, sugerowano, że całkowity adresowalny rynek wynosił 212 bilionów dolarów.

Najmniejszy spodziewany procent penetracji Bitcoin Evolution w ciągu najbliższych 10 lat wyniósł 10 procent całkowitej wartości TAM, co oznaczałoby wycenę BTC na poziomie 397 000 USD.

Teraz, jak wspomniano powyżej, niektóre z głównych sektorów TAM może wygenerować więcej przyjęcia dla Bitcoin i lub całkowicie spadnie. Trudno jest zakładać pewne warunki, które praktycznie uniemożliwiają przestrzeganie pewnego procentu penetracji. Bitcoin może wzrosnąć do 397.000 dolarów do 2030 roku, ale jest powód, aby sądzić, dlaczego nie może być więcej niż to lub sposób mniej.