Bitcoin spada poniżej 11 000 $ po raz pierwszy od tygodni

Bitcoin przeszedł kolejny paskudny upadek. W chwili pisania tego tekstu, kryptowaluta numer jeden na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej spadła do poziomu 10 000 USD. Obecnie kosztuje około 10 800 USD i po raz pierwszy od kilku tygodni spadł poniżej 11 000 USD.

Bitcoin szybko spada

Jak się okazuje, dolar zaczął się odradzać. Po miesiącach cierpienia z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa, krajowa waluta fiducjarna Ameryki i kilku innych krajów zaczyna wykazywać nową odporność i odzyskiwać swoje miejsce na drabinie finansowej. Chociaż jest to z pewnością dobre dla Zachodu, bitcoin z pewnością ucierpi, gdy dolar amerykański znajdzie się na najwyższej pozycji.

Do tej pory zakładano, że dolar będzie wrażliwy na inflację i inne trudne warunki gospodarcze. Dlatego wielu postrzegało bitcoiny jako typowe aktywa „bezpiecznej przystani”. Coś, co mogłoby potencjalnie zabezpieczyć majątek w czasach konfliktów i uchronić ich pieniądze przed trudnymi warunkami finansowymi.

W większości przypadków bitcoin nie zawiódł ostatnio ludzi. Pozostał odporny i silny, a nawet kilkakrotnie przekroczył granicę 12 000 $ w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Niestety, te skoki nigdy tak naprawdę nie trwały, ponieważ 12 000 USD okazało się zbyt silnym poziomem oporu dla podstawowej formy cyfrowego pieniądza na świecie, a dzięki najnowszemu przeskokowi powyżej 12 000 USD bitcoin okazał się nadal zbyt zmienny i słaby, aby utrzymać impet, który przychodzi wraz z przekroczeniem progu, ponieważ obecnie bitcoin spadł o ponad 1000 USD poniżej tego poziomu.

Ponadto jest jasne, że korelacja między akcjami giełdowymi a bitcoinem została osłabiona lub już jej nie ma w czasie publikacji, ponieważ giełda ostatnio rosła, podczas gdy The News Spy nadal spada.

Czy kolejne slajdy w najbliższej przyszłości?

Co to oznacza dla waluty cyfrowej w nadchodzących tygodniach? Chociaż prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, aby zakładać, że kryptowaluta powinna przygotowywać się na nagłą awarię, niektórzy analitycy twierdzą, że mogą nastąpić dalsze korekty, zanim sytuacja się poprawi dla BTC. Mike Novogratz z Galaxy Investment Partners wyjaśnił w niedawnym wywiadzie, że aktywa nie należy jeszcze wycinać, mówiąc:

Przekroczyliśmy Rubikon. Bitcoin nie zniknie, projekt Ethereum nie zniknie, ma masę krytyczną i po innowacji będziesz nadal widzieć innowacje.

Podsumowując, jest to największy spadek, jaki bitcoin odnotował w ciągu ostatnich 30 dni. Wielu traderów nigdy nie myślało, że bitcoin spadnie poniżej 11 000 USD, ponieważ pomimo problemów z poziomem oporu 12 000 USD w ciągu ostatnich kilku tygodni, waluta zawsze potrafiła odzyskać część swojego tempa i spaść tu i ówdzie o kilkaset dolarów zamiast 1000 USD lub więcej. Obecny scenariusz otwiera bitcoin na poważne zmiany cen i trudno jest wiedzieć, o ile dalej spadną aktywa, zanim jego cena zacznie wykazywać oznaki poprawy.